Sekrety koreańskiej pielęgnacji
Porady kosmetyczne

Sekrety koreańskiej pielęgnacji

Kosmetyki koreańskie szturmem podbiły świat i od kilku lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Oferta produktowa dotarła także do Polski, zachwycając swoim działaniem rzesze kobiet w każdym regionie. Dlaczego kosmetyki koreańskie są tak popularne? W czym tkwi ich sekret?

Koreańska filozofia piękna

O kosmetykach zrobiło się głośno, kiedy światło dzienne ujrzała książka „Sekrety urody Koreanek” autorki Charlotte Cho. Pisarka zgłębia tajniki koreańskiej pielęgnacji, przekonując dziewczyny na całym świecie, że piękna cera to nie zasługa dobrych genów, a wytrwałej pracy z użyciem odpowiednich kosmetyków.

Największym sekretem azjatyckich kosmetyków jest ich skład. Koreanki od wieków dbają o cerę kosmetykami pielęgnacyjnymi, podczas gdy Europejki skupiają się raczej na maskowaniu i korygowaniu niedoskonałości. Mieszkanki Korei z pokolenia na pokolenie przekazują sobie rytuały, których celem jest walka o zdrową, naturalnie piękną cerę. Pora więc zrzucić wielowarstwowe kosmetyki korygujące na rzecz skutecznej pielęgnacji.

Sekrety koreańskiej pielęgnacji

Azjatycka ikona piękna

Od dawna uważa się, że nieskazitelna azjatycka cera przoduje we współczesnym kanonie piękna. Koreanki od najmłodszych lat uczone są zasad pielęgnacji swojej cery. Poszczególne kroki dbania o urodę są znacznie rozbudowane w porównaniu do tych, jakie stosuje się w Polsce. Kosmetyczka Koreanki mieści średnio do 6 razy więcej kosmetyków, jeśli porównać jej zawartość do kosmetyczki statystycznej Polki. Azjatki chętnie korzystają z kosmetyków typu „Whitening”, których zadaniem jest ujednolicić koloryt skóry i rozświetlić ją, dając efekt promiennej cery. Tego typu kosmetyki stanowią obsesję każdej Koreanki. Panie nie stronią również od silnie nawilżających kosmetyków, szczególnie takich, które pielęgnują wrażliwą skórę wokół oczu. Gama takich produktów jest mocno rozbudowana, o czym mieszkanki naszego kraju także mogą się przekonać.

Ochrona przed słońcem

Wszystkie dobrze wiemy, że uwielbiane przez nas słońce działa na niekorzyść naszej skóry. Po ekspozycji na promienie słoneczne cera szybciej się starzeje, może reagować alergią, pojawiają się przebarwienia. Azjatki zacięcie chronią się przed szkodliwym wpływem promieni UV. Dlatego też ogromna ilość kosmetyków nawilżających zawiera wysoki filtr przeciwsłoneczny, zapewniając należytą ochronę.

Sekrety koreańskiej pielęgnacji

Natura w składzie

Sekretem koreańskich kosmetyków jest naturalny skład, zawierający silnie skoncentrowane substancje aktywne. Innowacyjne rozwiązania w koreańskich kosmetykach możliwe są dzięki zastosowaniu współczesnej technologii, z której słyną azjatyckie regiony. Co znajdziemy w składzie koreańskich kosmetyków?

  • Wydzielina ze śluzu ślimaka – silnie nawilża i regeneruje cerę
  • Wyciąg z gniazd jaskółczych – odżywia skórę dzięki bogatej zawartości witamin
  • Jad pszczeli lub jad żmii – daje efekt natychmiastowego liftingu skóry

Poza tym w kosmetykach można znaleźć kwasy owocowe oraz komórki macierzyste, które odbudowują cerę, gwarantując młody wygląd na wiele lat. Spośród wielu marek, które zajmują zaszczytne wysokie miejsca w pielęgnacji cery, prym wiedzie firma tonymoly, która prezentuje swoją ofertę w uroczych opakowaniach.