Jakie kosmetyki do pielęgnacji męskiej skóry po goleniu?
Porady kosmetyczne

Jakie kosmetyki do pielęgnacji męskiej skóry po goleniu?

męska pielęgnacja

Kosmetyki tylko dla mężczyzn

Na rynku mamy do czynienia z coraz większą grupą kosmetyków, o których wiadomo, że zostały stworzone specjalnie z myślą o panach. Sami panowie zresztą również dbają o siebie coraz bardziej, a to sprawia, że producenci chętnie wypuszczają na rynek nowe linie produktów przygotowanych jedynie dla nich. Warto więc przeanalizować możliwości, jakie otwiera przed nami rynek, a następnie wybrać te rozwiązania, które umożliwią profesjonalną pielęgnację ciała latem.

Czy męska skóra potrzebuje pielęgnacji?

Lato to okres szczególnie niebezpieczny dla skóry. Jest ona znacznie bardziej narażona na wysychanie, grozi jej przy tym również szereg innych niebezpieczeństw. Już na wstępie należy podkreślić, że panowie pod pewnymi względami znajdują się na uprzywilejowanej pozycji. Okazuje się, że ich skóra jest znacznie bardziej odporna na szkodliwy wpływ warunków atmosferycznych niż ma to miejsce w przypadku pań. Dzieje się tak między innymi dlatego, ze męski naskórek ma więcej warstw. To właśnie sprawia, że panowie są bardziej odporni na ból, a ich ciała lepiej radzą sobie z zanieczyszczonym powietrzem. Wiele dobrego zawdzięczają zresztą również androgenom. Męskie hormony płciowe odpowiadają za lepsze ukrwienie, przyczyniają się przy tym również do bardziej wydajnego wydzielania sebum chroniącego skórę przed wysychaniem. 

Zdrowotne kąpiele i kosmetyki po goleniu

Jakie kosmetyki do pielęgnacji męskiej skóry po goleniu?

Niestety, nie wszystkie aspekty związane z męską skórą są powodem do zazdrości. Trudno cieszyć się choćby z tego, że mężczyźni pocą się bardziej intensywnie niż ma to miejsce w przypadku kobiet. W upalne dni kąpiel jest więc podstawą. Jest przyjemna, wpływa korzystnie na zdrowie i poprawia męską urodę. Żele pod prysznic skierowane do mężczyzn zwracają na siebie uwagę przede wszystkim dlatego, że odznaczają się intensywnymi zapachami. Pozwala to na ich utrzymanie się na skórze jeszcze na długo po jej spłukaniu. Tylko od nas zależy, czy zdecydujemy się na żel chłodzący, czy też na żel nawilżający. Ten ostatni jest szczególnie interesujący, po częstych kąpielach męska skóra może być bowiem poważnie wysuszona.

Pielęgnacja skóry nie powinna zresztą kończyć się na kąpieli. W upalne dni wskazany jest zwłaszcza antyperspirant, o którym wiadomo, że skutecznie ogranicza wydzielanie potu, a jednocześnie niweluje jego zapach. Dobrym pomysłem jest też zaopatrzenie się w balsam o działaniu nawilżającym. Jeśli zawiera on w sobie odżywcze olejki, może okazać się jednym z najlepszych sposobów na ochronienie skóry przed wysuszeniem. Także męska skóra twarzy może wymagać dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych. Testosteron sprawia, że częściej świeci się i przetłuszcza, nieobca jest jej przy tym również skłonność do wyprysków.

Latem jest to szczególnie dobrze widoczne, wysokie temperatury nie są bowiem męskimi sojusznikami. Warto więc zaopatrzyć się w preparaty, które już po goleniu będą zmiękczać zarost, ułatwią tę czynność w przyszłości i nie doprowadzą do zaczerwienienia się skóry. Szczególną ostrożność warto zachować przy analizie możliwości tradycyjnych wód po goleniu. Te zawierają alkohol, o którym wiadomo, że wysusza naskórek sprawiając, że staje się on bardziej podatny na podrażnienia.