Pielęgnacja dłoni
Porady kosmetyczne

Pielęgnacja dłoni

Bardzo często pielęgnacja tych części ciała jest pomijana. Wiele czasu poświęca się twarzy, szyi czy nawet dekoltowi, ale nie dłoniom. To błąd, ponieważ zaniedbane ręce u 20, a nawet 30 latek po kilku latach dadzą po sobie poznać. Warto obserwować także i dłonie, czy nie występują na nich jakieś przebarwienia czy zmarszczki. Jeśli tak, to trzeba sprawdzić, czy można temu zaradzić. Oto kilka sposobów.

Walka z upływającym czasem

Systematyczna pielęgnacja dni zapobiegnie starzeniu się skóry i licznym przebarwieniom. Tego typu pielęgnacja nie różni się jakoś specjalnie od tej stosowanej na całym ciele. Należy zapewnić odpowiednią ochronę dłoni już od środka za pośrednictwem odpowiedniej diety. Dłonie, które wystawianie są na działanie szkodliwych środków powinny być zadbane w odpowiedni sposób.

Pielęgnacja dłoni

Sposoby wykorzystywane w pielęgnacji dłoni

Bardzo ważną zasadą jest, by dłonie nie narażać na kontakt z chemikaliami oraz słońcem. Podczas sprzątania skorzystaj z naturalnych środków czyszczących lub korzystaj z ochronnych rękawic, które będą przestrzegać przed kontaktem z niebezpiecznymi substancjami. Warto dokonać zmiany we własnym domu, zdecydować się na organiczne kosmetyki i środki do czyszczenia i mycia. W przypadku kontaktu ze słońcem należy zawsze nakładać krem przeciwsłoneczny lub krem do rąk.

Warto dbać o nawilżenie skóry za pomocą kremów nawilżających. W przypadku zbyt tłustych kremów, konsystencję należy nakładać tylko na wierzch dłoni, a następnie delikatnie go wmasować. Świetnie sprawdzają się kremy z masłem shea.

Dłonie należy traktować olejem tak samo jak inne części ciała. Świetny dla rąk okazał się Ajurwedyjski Olejek przeciwzmarszczkowy. Podobnie dobry będzie olej kokosowy czy olej z pestek winogron. Doskonale będą oddziaływać na skórę. Nie trzeba kupować kilku olejów, jeśli wykorzystujesz jeden do włosów, można zastosować go także i na dłonie.

Osoby, które nie lubią mieć zbyt wielu produktów na sobie mogą zadbać o dłonie w trakcie wieczornej pielęgnacji przed pójściem spać. Wystarczy nałożyć produkt przed snem i zostawić go do wchłonięcia.