4 Miejsca w Polskich górach, które musisz koniecznie odwiedzić!
Moda

4 Miejsca w Polskich górach, które musisz koniecznie odwiedzić!

Polskie góry to jedno z najlepszych miejsc do odpoczynku i spędzania wolnego czasu. Choć istnieje w nich wiele przepięknych lokalizacji oraz miejsc wśród nich wyróżniać może się kilka. W tym tekście prezentujemy 4 miejsca w Polskich górach, które trzeba odwiedzić!.

4 Miejsca w Polskich górach, które musisz koniecznie odwiedzić!

 

1 - Trzy Korony — Pieniny

Pierwszym miejscem, które zdecydowanie warto odwiedzić, są Trzy Korony w Pieninach. Jest to miejsce, w którym znajdziemy trzy góry. W te miejsca prowadzi wiele szlaków min. ze Szczawnicy, Krościenka czy Czorsztyna. Na najwyższej z pięciu turni wapiennych znajduje się platforma widokowa. Umiejscowiona jest ona na wysokości 982 m n. p. m. Widoki, jakie możemy z niej oglądać, pozwolą dojrzeć Dunajec oraz przepiękną przyrodę.

2 - Morskie Oko — Tatry

Drugim miejscem, w które musimy się koniecznie udać, planując wypad w góry, jest Morskie Oko. Jest to jedyny tego typu staw w Tatrach, gdyż żyją w nim ryby, a sceneria otoczenia odbijająca się w wodzie, zapiera dech w piersiach. Latem miejsce to jest oblegane przez turystów. Wiosną oraz jesienią możemy jednak podziwiać krystalicznie czystą wodę, ściany skalne okalające jezioro i przepiękną naturę. Spacer wokół jeziora to niezła godzina, a wrażenia z pewnością będą niezapomniane.

3 - Śnieżka — Karkonosze

Kolejnym niezwykłym miejscem w naszym zestawieniu jest Śnieżka. Jest to szczyt, który należy do korony Europy i ma 1602. Znajduje się ona w zachodniej części Czarnego Grzbietu i zdecydowanie jest punktem charakterystycznym Karkonoszy. Zatrzymując się w Karpaczu, nie sposób jej nie zauważyć. Bliskość przyrody i przepiękne krajobrazy w połączeniu z zachodem słońca dają niezwykłe wrażenie. Jeśli jesteśmy miłośnikami natury, powinniśmy odwiedzić to miejsce przynajmniej raz.

4 - Góry Stołowe

Ostatnim punktem, który przypadnie najbardziej do gustu osobom poszukującym przygód i wrażeń, są Góry Stołowe. Znajdują się one na styku Wschodnich i Środkowych Sudetów. Ich największym plusem nie jest wysokość czy rozległość a formacje skalne. Góry te wypiętrzyły się ok. 30 milionów lat temu. Piaskowce posiadają spłaszczone skały o dużych średnicach oraz strome ściany i niezwykłe formacje skalne. Takie połączenie sprawia, że góry te są ciekawe, tajemnicze i dadzą nam wiele pozytywnych odczuć.