Niesamowita miękkość i unikalna faktura wprost stworzona dla dziecięcych rączek
Porady zdrowotne

Niesamowita miękkość i unikalna faktura wprost stworzona dla dziecięcych rączek

Tkanina minky święci prawdziwe trumfy w ostatnich latach. Jej unikalne właściwości, niezwykłą miękkość oraz pełne bezpieczeństwo użytkowania docenili zwłaszcza rodzice, którzy chętnie wykorzystują minky do szycia dziecięcych akcesoriów pościelowych. Oryginalny materiał minky produkowany w USA to przebadany oraz atestowany produkt gwarantujący bezpieczeństwo dla najmłodszych.

Poznaj niezwykłe właściwości, którymi oryginalna tkanina minky wyróżnia się spośród innych materiałów dziecięcych oraz dowiedz się, w jaki sposób kreatywnie wykorzystać ją dla rozwoju dziecka.

Niezwykły materiał, który oddycha!

Minky dostępny na stronie MaterialMinky.pl to oryginalny wyrób z USA o wysokiej gramaturze oraz atestach potwierdzających jego bezpieczeństwo dla najmłodszych członków naszych rodzin. Tkanina minky spośród innych wyróżnia się niespotykaną miękkością. Produkuje się ją ze specjalnych włókien poliestrowych, które zapewniają wyrobom wykonanym z minky miękkość, delikatność w dotyku oraz niezwykle atrakcyjny, niespotykany nigdzie indziej wygląd.

Mimo tego, że minky jest materiałem wytwarzanym ze sztucznych włókien poliestrowych posiada on pewne unikalne właściwości, którymi nie dysponuje żaden inny syntetyczny materiał. Tkanina minky bowiem oddycha, co pozwala skórze dziecka na swobodną wymianę gazową, nie powoduje jej pocenia się ani nadmiernego przegrzewania zwłaszcza w cieplejsze dni. W chłodne dni z kolei świetnie zatrzymuje przy ciele ciepło sprawiając, że dziecku jest przyjemnie, ciepło oraz miękko pod przykryciem. Pod względem takich unikalnych właściwości materiał minky jest więc bardziej zbliżony do naturalnej bawełny niż syntetycznego poliestru.

Niesamowita miękkość i unikalna faktura wprost stworzona dla dziecięcych rączek

Tkanina minky sprzedawana na MaterialMinky.pl, oprócz niesamowitej miękkości, wyróżnia się także ciekawą, niezwykle barwną kolorystyką, która szczególnie przypadnie do gustu najmłodszych użytkowników. Szeroka paleta dostępnych kolorów pozwala każdemu miłośnikowi szycia wyczarować z minky wymarzone akcesoria pościelowe, w tym takie wyroby, jak modne poszewki na poduszki, kocyki, kołderki, wkładki do wózka, mufki, a nawet zabawki dla dzieci hand made.

Znakiem rozpoznawczym minky jest jednak nie tylko sam jego kolor, ale przede wszystkim unikalna faktura, dzięki której jest on rozpoznawalny na całym świecie. Materiał minky posiada bowiem na całej swojej powierzchni starannie wykonane tłoczenia, które mogą przybierać różne kształty. Najpopularniejsze są wypukłe kropki, serduszka oraz gwiazdki. W sprzedaży dostępna jest także całkowicie gładka odmiana minky, jednak nie cieszy się ona tak dużą popularnością, co klasyczny minky z tłoczeniami.

Obecność unikalnej faktury docenią zwłaszcza rodzice najmłodszych dzieci, czyli noworodków oraz niemowląt. Wypukłe kształty idealnie sprawdzają się bowiem do ćwiczenia dziecięcych rączek, pobudzają wyobraźnię najmłodszych oraz ich wrodzoną ciekawość świata. Wykonany z minky kocyk lub kołderka idealnie nadają się do rozesłania na łóżku oraz ułożenia na nim dziecka na brzuszku. Malucha z pewnością zainteresuje unikalna faktura minky, którą chętnie będzie badał rączkami trenując w ten sposób zmysł dotyku oraz rozwijając swoje zdolności poznawcze.

Niesamowita miękkość i unikalna faktura wprost stworzona dla dziecięcych rączek

Oryginalny minky – gwarancja najwyższej jakości i zadowolenia

Ogromna popularność, jaką cieszy się materiał minky sprawiła niestety, że rynek zalały także słabej jakości podróbki tej unikalnej tkaniny. Są one najczęściej chińskiej produkcji i nie posiadają ważnych atestów ani certyfikatów bezpieczeństwa, którymi dysponuje oryginalny materiał minky. Podróbki posiadają także znacznie niższą gramaturę oraz są pozbawione unikalnych właściwości, którymi wyróżnia się minky.

Tkanina minky, którą można kupić na stronie MaterialMinky.pl, to produkt firmy Shannon Fabrics z USA – jedynego na świecie producenta oryginalnego minky. Posiada wysoką gramaturę, która waha się od 380 do aż 480 g/m2 oraz wszystkie unikalne właściwości, które czynią z niego materiał idealny dla dzieci oraz stanowią gwarancję bezpieczeństwa jego codziennego użytkowania dla ich rodziców.

Partnerem artykułu jest Materiał Minky - więcej na MaterialMinky.pl.