Zabiegi laserowe na skórę – dlaczego warto z nich skorzystać?
Porady kosmetyczne

Zabiegi laserowe na skórę – dlaczego warto z nich skorzystać?

Zabiegi laserowe cieszą się coraz większą popularnością zwłaszcza wśród kobiet. Ich zaletą jest duża skuteczność oraz efekty, które są zauważalne w niedługi czas po wykonaniu zabiegu. Laseroterapia jest szczególnie pomocna m. in. w usuwaniu zmarszczek i przebarwień skórnych, redukcji blizn potrądzikowych i pourazowych, odświeżeniu wyglądu skóry oraz jej odmłodzeniu. Zabiegi laserowe nie należą jednak niestety do najtańszych.

Sprawdźmy, jakich efektów możemy po nich oczekiwać i jakie są najważniejsze przeciwskazania do ich przeprowadzenia.

Laseroterapia dla polepszenia wyglądu skóry

Zabiegi laserowe mogą być z powodzeniem stosowane na różne partie ciała. Najczęściej wykonuje się je na twarz, szyję, dekolt oraz na dłonie. Są to bowiem te fragmenty naszego ciała, które najszybciej starzeją się oraz najlepiej zdradzają nasz wiek.

Laseroterapia polega na naświetleniu wybranych partii ciała za pomocą wiązki lasera, która pobudza skórę do produkcji nowych włókien kolagenowych i jej przebudowy. Dzięki zabiegom laserowym możemy więc liczyć na znakomite efekty poprawy wyglądu skóry, zwiększenie jej elastyczności i jędrności, spłycenie zmarszczek, a także znaczną redukcję głębokości i widoczności blizn. Laseroterapia jest także bardzo pomocnym zabiegiem do redukcji przebarwień skórnych.

Zabiegi laserowe są również polecane dla tych osób, które borykają się z problemem rozstępów. Wykonując je możemy także liczyć na bardzo dobre efekty, czyli na spłycenie blizn oraz ich znacznie mniejszą widoczność. Jest to niezwykle istotne dla tych kobiet, które mają ogromne kompleksy z powodu wyglądu swojej skóry. Laseroterapia pozwala im w prosty oraz mało inwazyjny sposób pozbyć się widocznych defektów oraz pozwala na nowo cieszyć się pełnią życia.

Czy zabiegi laserowe są dla każdego? Najważniejsze przeciwwskazania

Jak widać, laseroterapia jest metodą, która daje świetne rezultaty i właśnie z tego powodu, pomimo swojej dość wysokiej ceny, jest chętnie wybierana przez osoby, które chcą poprawić wygląd swojej skóry, pozbyć się defektów oraz zmniejszyć oznaki jej starzenia się. Warto jednak wiedzieć, że niestety nie każdy z nas może się poddać zabiegom laserowym. Sprawdźmy, jakie są najważniejsze przeciwwskazania laseroterapii.

Laseroterapia nie może być wykonana w przypadku kobiet w ciąży oraz mam karmiących piersią. W tym wypadku, jeśli zależy nam na wykonaniu zabiegu, musimy poczekać do narodzin dziecka oraz zakończenia laktacji. Zabiegi laserowe nie mogą być także bezpiecznie przeprowadzone w przypadku osób chorujących na padaczkę, bielactwo oraz posiadających skłonności do tworzenia się bliznowców. Przeciwwskazania do wykonania laseroterapii jest także intensywne opalanie się oraz stosowanie popularnych, zwłaszcza w okresie letnim, kosmetyków samoopalających.

Zabiegi laserowe na skórę – dlaczego warto z nich skorzystać?

W razie zainteresowania zabiegami laserowymi oraz wątpliwości, czy w naszym przypadku laseroterapia może zostać przeprowadzona, warto skonsultować się z lekarzem. Przyjmowanie niektórych leków, w tym preparatów o właściwościach fotouczulających, także może bowiem wykluczać możliwość skorzystania z dobrodziejstw, jakie dają zabiegi laserowe.

Partnerem materiału jest Dermapoint – Gabinet Dermatologiczny oferujący m. in. zabiegi laserowe (laseroterapia), przeszczepy włosów i zabiegi osoczem bogatopłytkowym. Więcej informacji znajdą Państwo pod adresem: Dermapoint.pl