Manicure hybrydowy – co kupić na początek?
Porady kosmetyczne

Manicure hybrydowy – co kupić na początek?

Spośród wielu zabiegów w salonach kosmetycznych, manicure hybrydowy cieszy się największą popularnością. Jest niezwykle trwały i odporny na ścieranie, a obecna paleta barw przyprawia o zawrót głowy. Usługa w studiu urody ma jednak swoją cenę, a nie każda z nas może pozwolić sobie na regularne wizyty upiększające. Samodzielne wykonanie hybrydy wydaje się sensownym i niedrogim rozwiązaniem. Oto absolutne minimum niezbędne do wykonania zabiegu w zaciszu własnego domu.

Lampa do hybryd

Lampa jest niezbędnym narzędziem do tego, by manicure hybrydowy pięknie prezentował się na dłoniach przez kolejne 2-3 tygodnie. Obecnie w sprzedaży dostępne są lampy LED oraz UV. Te pierwsze charakteryzuje wyższa jakość, lecz jeszcze do niedawna ich ceny były zbyt wygórowane i mało kto decydował się na samodzielny zakup do użytku prywatnego. Dziś lampy LED są stosunkowo niedrogie, dlatego też nie warto inwestować w popularne niegdyś lampy UV. Do wyboru są lampy pełne oraz w kształcie mostka. Zdarza się, że te drugie niedokładnie utwardzają lakier na kciuku, dlatego zdecydowanie lepiej dołożyć kilka groszy i zakupić lampę pełną, która znakomicie odbija światło i bez problemu pomieści wewnątrz całą dłoń.

Przy kupnie lampy należy zwrócić uwagę na jej moc. Im wyższa wartość, tym krótszy czas utwardzania lakieru na paznokciach. Lampy o mocy 48W mogą być z powodzeniem stosowane w profesjonalnych salonach kosmetycznych, w domu zaś najlepiej sprawdzi się taka, której moc wynosi nie więcej jak 24W.

Cleaner i remover

Bez posiadania tych dwóch produktów wykonanie manicure hybrydowego jest praktycznie niemożliwe. Zadaniem cleanera jest usuwanie pyłków z płytki paznokcia lub z warstwy dyspersyjnej. Remover z kolei rozpuszcza lakier, dzięki czemu jego usuwanie przebiega o wiele szybciej. Często stosowanym zamiennikiem removera jest aceton, lecz uważa się, że zbytnio wysusza on skórki wokół paznokci.

Manicure hybrydowy – co kupić na początek?

Akcesoria do manicure

Solidna pielęgnacja paznokci nie obejdzie się bez produktów, które powinny znaleźć się w każdym zestawie do hybryd. Zestaw startowy powinien zawierać zatem bloczek polerski, który wygładza płytkę paznokcia, pilnik w kształcie łódki, który pozwoli na uzyskanie pożądanego kształtu paznokcia (najlepiej o gradacji 100/180), a także waciki bezpyłowe. Niektórzy nie wyobrażają sobie wykonania manicure bez frezarki, lecz w fazie początkowej nie jest to produkt niezbędny.

Lakiery, lakiery

Bez nich cały manicure pozbawiony jest sensu. Do wykonania hybrydy niezbędna jest baza, która występuje w kilku wersjach. Może być samopoziomująca, bogata w proteiny oraz substancje wzmacniające paznokcie. Kluczowym elementem zestawu są oczywiście dobrej jakości lakiery, które gwarantują idealne krycie już po nałożeniu drugiej warstwy. Oferta kolorystyczna lakierów jest niezwykle szeroka, co pozwala na nieskończoną liczbę kombinacji. Do wykończenia manicure niezbędny jest także top, który idealnie wyrówna płytkę paznokci i nada im wysoki połysk.

Partnerem materiału jest Lart - Lakiery do paznokci online.