Ćwiczenia na boczki
Porady zdrowotne

Ćwiczenia na boczki

Wiele dziewczyn zmaga się z boczkami. Tkanka tłuszczowa odkłada się w okolicy bioder tak u pań z nadwagą, jak i u kobiet o klasycznej figurze. Nierzadko ta część ciała ne pozwala na to, by włożyć obcisłą odzież, ale możesz cieszyć się szczupłą sylwetką, jeśli tylko weźmiesz pod uwagę nasze porady.

Jeśli chcesz zapomnieć o tkance tłuszczowej w okolicy bioder, musisz stosować właściwą dietę, a także systematycznie wykonywać ćwiczenia, które pozwolą ci pozbyć się boczków. Powinny to być ćwiczenia na mięśnie skośne brzucha, na talię, na biodra i na plecy. Jednak bez odpowiedniej motywacji nie sposób osiągnąć zadowalających rezultatów, więc skorzystaj z naszych ćwiczeń w grupie, bądź indywidualnych.

Poniżej znajdziesz skuteczne ćwiczenia, które warto powtarzać kilka razy w ciągu tygodnia. Dla lepszego efektu, warto je wykonywać seriami – trzy serie po dwadzieścia powtórzeń dla jednego ćwiczenia, między każdą serią około pół minuty przerwy. Trening ten wykonuj jako uzupełnienie lżejszych ćwiczeń.

Ćwiczenia na boczki

No to zaczynamy:

1. Na początek skręty tułowia

Zrób lekki rozkrok i utrzymuj biodra w nieruchomej pozycji. Ręce – albo zegnij w łokciach i trzymaj za głową, albo trzymaj w nich drążek nad głową (dla zaawansowanych). Jeśli już utrzymujesz prawidłową postawę, możesz przejść do wykonywania skrętów tułowia – w jedną stronę i w drugą. By ćwiczenia dały lepsze rezultaty, podnoś na przemian nogi zgięte w kolanach, by lewy łokieć stykał się z prawym kolanem i odwrotnie.

2. Połóż się na plecach i unoś biodra

Ten trening pobudza do pracy skośne mięśnie brzucha. Kiedy położysz się na plecach, ugnij lekko nogi w kolanach. Kiedy już będziesz mieć prawidłową postawę, zacznij powoli unosić biodra do góry z jednoczesnym prostowaniem raz jednej nogi raz drugiej. Po wykonaniu ćwiczenia, połóż biodra na podłodze i powtórz trening.

3. Piłka przenoszona z jednego boku na drugi

Do tego ćwiczenia możesz wykorzystać nie tylko piłkę, ale również butelkę z wodą, czy ciężarki. Ćwiczenie to polega na tym, że siadasz na podłodze, odchylasz lekko tułów do tyłu, pamiętając o tym, by zachować proste plecy. W takiej pozycji podnosisz nogi nad podłogę i wykonujesz skręty w jedną i w drugą stronę, za każdym razem przenosząc trzymany w rękach przedmiot na jeden, bądź drugi bok.

4. Ćwiczenie na mięśnie skośne brzucha - plank bokiem

Żeby wykonać to ćwiczenie, połóż się na boku. Łokieć powinien znaleźć się pod barkiem – w takiej pozycji podnieść biodra do góry w taki sposób, by ciężar ciała spoczywał na stopie i łokciu. Trening da dobre rezultaty, gdy całe ciało będziesz utrzymywać w perfekcyjnie prostej linii. Druga ręka w tym czasie spoczywa na boku w taki sposób, że łokieć jest skierowany w stronę sufitu. Utrzymaj taką pozycję przez pół minuty, po czym zmień stronę i powtórz ćwiczenie. Wraz z postępem wydłużaj czas potrzebny na wykonanie tego ćwiczenia.

Taki trening z pewnością zaobserwujesz w czasie zajęć na pośladki i brzuch, z zakresu Total Body Conditioning (TBC), a także na uda brzuch i pośladki (ABT).

Nie zapomnij o tym, że ćwiczenia to nie wszystko – muszą być połączone ze zbilansowaną dietą. Zatem pamiętaj o piciu dużej ilości wody, o tym, by ograniczyć węglowodany i tłuszcze. Tylko w takim połączeniu uda ci się osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Jeśli nie jesteś pewna, czy prawidłowo wykonujesz ćwiczenie, zawsze możesz się poradzić instruktora, bądź trenera.