Domowe sposoby na cellulit — Sprawdź te 4 skuteczne sposoby!
Porady kosmetyczne

Domowe sposoby na cellulit — Sprawdź te 4 skuteczne sposoby!

Cellulit to jedna z najbardziej nielubianych dolegliwości, która potrafi zmobilizować do działania. Oprócz wielu specjalistycznych zabiegów istnieje też kilka ciekawych domowych sposób na pozbycie się celulitu i uzyskanie gładkiej i jędrnej skóry. W tym tekście prezentujemy najskuteczniejsze sposoby na pozbycie się cellulitu samemu w domu.

Domowe sposoby na cellulit — Sprawdź te 4 skuteczne sposoby!

 

Woda z cytryną i pieprzem Cayenne

Pierwszym sposobem, który będzie sposobem wewnętrznym, jest picie wody z sokiem z cytryny i pieprzem cayenne. Wbrew pozorom nie tylko zabiegi kosmetyczne pomagają pozbyć się cellulitu, ale i też odpowiednia dieta. Aby skorzystać z tego rozwiązania, wystarczy do 3/4 szklanki wlać wodę oraz dodać szczyptę pieprzu. Następnie należy uzupełnić szklankę sokiem z cytryny. Picie trzy razy dziennie takiej mikstury pomoże nam samodzielnie w domu pozbyć się cellulitu.

Aromaterapeutyczny masaż na cellulit

Jednym z przyjemniejszych domowych sposobów na celulit jest masaż aromaterapeutyczny. Aby go wykonać, należy wlać do naczynia dwie krople olejku rozmarynowego, 2 krople olejku z kopru i dwie — trzy łyżeczki olejku migdałowego. Masaż tego typu polega wmasowywaniu olejku w uda i pośladki. Sam masaż poprawia cyrkulację krwi. Po takim zabiegu możemy bardzo szybko zobaczyć efekty. Dzięki tej opcji zwiększymy też przepływ limfy, która jest odpowiedzialna za opuchliznę na ciele.

Masaż szorstką rękawicą

W sklepach kosmetyczny możemy również znaleźć specjalne rękawice do masażu antycellulitowego. Są to rękawice wykonane z szorstkiego, ale bezpiecznego materiału. Może być on też syntetyczny. Masaż ma za zadanie pobudzić skórę oraz przyspieszyć metabolizm i ujędrnić grudkowatą skórę. Cena takich rękawic to ok. kilkunastu — kilkudziesięciu złotych, a zabiegi tego typu możemy wykonywać w domu samodzielnie.

Ćwiczenia

Aby pozbyć się celulitu warto również zachować wysoką aktywność fizyczną. W tym celu będą pomocne ćwiczenia takie jak jazda na rowerze i rowerku stacjonarnym, bieganie, ćwiczenia na orbitreku, przysiady, wykopy czy pływanie. Oprócz przyspieszenia metabolizmu i obiegu krwi zredukujemy też tkankę tłuszczową i finalnie pozbędziemy się cellulitu.