Laserowe usuwanie znamion 
Uroda

Laserowe usuwanie znamion 

W medycynie estetycznej często wykorzystywanym urządzeniem jest laser. Technologia laserowa jest bezpieczna i małoinwazyjna, w związku z czym cieszy się dużą popularnością wśród klientek gabinetów kosmetycznych i medycyny estetycznej. Laser używamy w celu depilacji lub usunięcia blizn, rozstępów oraz tkanki tłuszczowej. Ponadto, urządzenie to wykorzystywane jest również, aby pozbyć się występujących zmian skórnych takich jak brodawki lub włókniaki. W  Medistica Medycyna + Piękno w Krakowie oferujemy laserowe usuwanie zmian skórnych. Nasi eksperci pomogą Ci skorygować za pomocą lasera znamiona barwnikowe, włókniaki, brodawki oraz rubinki. Laserowe usuwanie znamion w Krakowie jest zabiegiem dającym pacjentowi gwarancję bezpieczeństwa oraz komfortu.

Przyczyny powstawania zmian skórnych

Niestety, często zdarza się, że na zmiany skórne takie jak włókniaki, czy rubinki, nie mamy wpływu, gdyż powstają one samoistnie. Włókniaki miękkie mogą towarzyszyć nam od urodzenia, natomiast włókniaki twarde powstają w wyniku zmian zachodzących w organizmie np. po szczepieniu  lub stanie zapalnym. Powodem pojawienia się rubinków, czyli niewielkich naczyniaków, są czynniki genetyczne oraz procesy spowodowane starzeniem się skóry. Jeśli chodzi o brodawki wirusowe, nazywane inaczej kurzajkami, ich pojawienie się na skórze wywołane jest przez wirusa brodawczaka ludzkiego. Brodawki głównie widoczne są na dłoniach, stopach lub powiekach. 

Jeżeli zmiany skórne nie przeszkadzają nam w życiu codziennym, nie istnieje potrzeba ich usuwania. W przypadku, gdy są one w widocznym miejscu np. na twarzy, szyi, czy dłoniach lub powodują one swędzenie i podrażnienie, wtedy warto zdecydować się na zabieg laserowego usuwania znamion w Krakowie. Kiedy zauważymy, że zmiany te w ostatnim czasie powiększyły się, zmieniły barwę lub sączy się z nich płyn, powinniśmy jak najszybciej udać się do specjalisty.

Przebieg zabiegu laserowego usuwania znamion w Krakowie

laserowe usuwanie znamion Kraków jest bezpieczne i sprzyja komfortowi pacjenta. Urządzenie umożliwia precyzyjne skierowanie go na zmianę skórną. W czasie zabiegu nie dochodzi do uszkodzenia zdrowych komórek, gdyż laser działa jedynie na obszarze skóry, która poddawana jest interwencji. Ten sposób leczenia jest skuteczny, a jego efekty są natychmiastowe. Pacjent po laserowym usuwaniu znamion w Krakowie może wrócić do codziennych aktywności życiowych. Czas trwania zabiegu uzależniony jest od wielkości zmian skórnych, zazwyczaj zajmuje on od 15 do 30 minut. U niewielkiego odsetka pacjentów po laserowym usuwaniu znamion pojawia się uczucie pieczenia lub swędzenia. Dyskomfort ten ustępuje po około 2-3 dniach. 

Laserowe usuwanie znamion 

Wskazania do usuwania zmian skórnych za pomocą lasera

Zabieg laserowego usuwania znamion w Krakowie przeznaczony jest dla osób, które posiadają na skórze zauważalne, powiększające się pieprzyki, brodawki oraz inne zmiany, powodujące dyskomfort w życiu codziennym. Najczęściej usuwaniu podlegają pieprzyki znajdujące się w zgięciach i miejscach narażonych na otarcia i podrażnienia słoneczne oraz te umiejscowione na dłoniach, stopach i w okolicach piersi. 

Kiedy nie możemy skorzystać z laserowego usuwania zmian skórnych?

Zabieg laserowego usuwania znamion w Krakowie nie jest zalecany dla osób posiadających aktywne infekcje skóry, chorujących na nowotwory i padaczkę. Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią także powinny zrezygnować z zabiegu. Ponadto, obecność tatuaży w obszarze zabiegowym również jest brana pod uwagę, jako przeciwwskazanie do laserowego usuwania znamion. Z zabiegu muszą zrezygnować osoby stosujące maści i kremy z retinolem, posiadające świeżą opaleniznę, przyjmujące leki moczopędne, hormonalne lub antybiotyki. 

Znamiona mogą przybierać rozmaite postacie. Niektóre z nich są rozległe lub niemal widoczne. Jeżeli zmiany skórne występują na twarzy lub dłoniach, często decydujemy się na zabieg laserowego usuwania znamion. Kierują nami powody natury zdrowotnej, jak i estetycznej.