Jak skutecznie pozbyć się cellulitu?
Porady zdrowotne

Jak skutecznie pozbyć się cellulitu?

W ostatnich latach powstaje coraz więcej skutecznych zabiegów pozwalających na skuteczne pozbycie się cellulitu, zwanego potocznie skórką pomarańczy ze względu na marszczącą się skórę. Większość zabiegów można wykonać na różnych partiach ciała, na przykład na udach, brzuchu, pośladkach czy ramionach, co pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów. Warto jednak wspomnieć, że nawet po wykonanych zabiegach po pewnym czasie cellulit może do nas wrócić i ponownie wpływać na naszą samoocenę. Dlatego dobrym pomysłem jest dowiedzenie się, co jest powodem powstawania cellulitu i poznanie skutecznych sposobów na codzienne dbanie o kondycję skóry.

Jak skutecznie pozbyć się cellulitu?

Cellulit - jak zadbać o odpowiednią pielęgnację ciała?

Zastanawiając się, jak pozbyć się cellulitu, warto między innymi zwrócić uwagę na fakt, że wyróżniamy dwa rodzaje celulitu - jeden z nich pojawia się u wysportowanych osób, które zwykle nie mają żadnego problemu z utrzymaniem zdrowej wagi, a drugi często towarzyszy osobom zmagającym się z nadwagą lub pozbawionym regularnego ruchu. Zazwyczaj powszechniej występującym rodzajem cellulitu jest drugi, czyli ten, który wynika ze złej diety i braku aktywności fizycznej. Z tego powodu chcąc pozbyć się tego typu zmian skórnych na długi czas, należy w pierwszej kolejności skupić się na nabraniu zdrowych nawyków żywieniowych.

W walce z cellulitem bardzo pomaga odpowiednie nawodnienie organizmu, czyli picie odpowiedniej ilości wody, którą należy obliczyć, biorąc pod uwagę naszą wagę oraz aktywność fizyczną. Oprócz tego niezwykle ważne staje się unikanie wysoko przetworzonej żywności, a także mocno przyprawionych potraw - przede wszystkim tych, w których pojawia się dużo soli. Dobrym wyborem stają się z kolei ryby, jasne mięso, a także różnego rodzaju warzywa. Odpowiednio dobraną dietę warto połączyć z aktywnością fizyczną, którą należy wprowadzać stopniowo w taki sposób, aby była ona dopasowana do naszych aktualnych możliwości. Ponadto dobrym rozwiązaniem będzie regularne nawilżanie skóry i wykonywanie suchego masażu za pomocą specjalnej szczotki.