Nietypowe zastosowania gąbki do makijażu
Uroda

Nietypowe zastosowania gąbki do makijażu

gąbka do makijażu

Przełom w makijażu - gąbka do podkładu

Gąbka do makijażu wydaje się być wyjątkowo prostym gadżetem, a jednak trudno polemizować z osobami przekonującymi nas, że po jej pojawieniu się makijaż zmienił się nieodwracalnie. Co więcej, wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, z jak bardzo wielofunkcyjnym rozwiązaniem mają do czynienia. Pierwszymi, którzy się nią zachwycili, byli profesjonalni makijażyści, potem jednak zaczęli ich naśladować także klienci salonów piękności. I choć gąbki nie zawsze reprezentują ten sam poziom, nawet te tańsze są nas w stanie pozytywnie zaskoczyć.

Konturowanie twarzy z gąbką

Jedną z najważniejszych funkcji gąbki do makijażu jest pomoc, jaką niesie ona zawsze, gdy pojawi się konieczność rozprowadzenia podkładu na skórze. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza dla tych kobiet, które cenią sobie cięższe kosmetyki przeznaczone do lepszego krycia. Gąbka pozwala na równomierne pokrycie nimi skóry, sprawia przy tym, że bez śladu znika problem mało estetycznych smug, jakie tworzą się od włosia pędzla. Jeśli podkład będzie nakładany z wykorzystaniem wilgotnej jeszcze gąbki, nie trzeba będzie obawiać się o to, że uważnemu obserwatorowi natychmiast w oczy rzuci się różnica zachodząca pomiędzy kolorem kosmetyku oraz tym, jaki ma nasza cera. Innym zabiegiem, który z gąbką do makijażu staje się wyraźnie łatwiejszy, jest konturowanie polegające na nadawaniu twarzy bardziej wyrazistych rysów. Zabieg ten był modny przede wszystkim przed kilkoma sezonami. Dziś stawiamy przede wszystkim na naturalność, nadal jednak nie brakuje osób, które poddają się mu zwłaszcza, jeśli zależy nam na eleganckim makijażu na formalne spotkanie. Metoda „na mokro” przewiduje, że na skórze pojawi się większa liczba warstw wilgotnych kosmetyków. W praktyce oznacza to, że z pomocą przyjdzie nam nie tylko sam krem nawilżający, ale również rozświetlacz, korektor oraz kamuflaże.

Nietypowe zastosowania gąbki do makijażu

Uniwersalizm gąbki do makijażu

Gąbka jest w stanie idealnie rozprowadzić kosmetyki na skórze, a jednocześnie stworzyć bazę, która pozwoli na wprowadzenie dalszych elementów makijażu. Zmiany w technikach wykonywania makijażu dotyczą między innymi nakładania różu. Jeszcze nie tak dawno dominował zwyczaj nakładania na policzki różu w kamieniu i on właśnie cieszył się największą popularnością. Dziś ich miejsce coraz bardziej zdecydowanie zajmują róże w kremie. Nietrudno się przy tym domyślić, że gdyby nie gąbka do makijażu, ich rozprowadzanie byłoby znacznie bardziej skomplikowane. W sieci można dziś znaleźć nawet oryginalne róże w tubce, dla których charakterystyczne jest to, że już mają wmontowany „gąbkowy” aplikator. Czy jednak oznacza to, że gąbka znajduje zastosowanie jedynie podczas wykonywania makijażu? Okazuje się, że jest gadżetem, który ma znacznie więcej funkcji do spełnienia. Nie można o niej zapomnieć także wtedy, gdy zechce się farbować włosy. Tak koloryści, jak i styliści fryzur korzystają z niej choćby po to, aby wyrównać koloryt odrostów pomiędzy kolejnymi sesjami. Gąbka przyczynia się również do tego, że farba głębiej wnika we włosy. Może nam ona pomóc także wówczas, gdy liczymy na efektowny manicure. Paznokcie w stylu ombre z pewnością nie prezentowałyby się bez niej tak ciekawie.