Kulki erotyczne – kobiecy gadżet, który pozytywnie wpływa nie tylko na sferę intymną!
Porady zdrowotne

Kulki erotyczne – kobiecy gadżet, który pozytywnie wpływa nie tylko na sferę intymną!

Kulki erotyczne, znane także jako kulki gejszy, to gadżet dobrze znany kobietom z całego świata. Za jego pomocą można wzmocnić mięśnie kegla, co pozytywnie wpływa na jakość życia seksualnego obojga partnerów oraz znacznie podnosi satysfakcję czerpaną podczas współżycia. Kulki gejszy pozytywnie wpływają także na zdrowie kobiet w każdym wieku pozwalając im dłużej zachować sprawność i dobre zdrowie.

Mięsnie kegla i ich rola w organizmie każdej kobiety

Kulki gejszy to niewielkie, połączone ze sobą kuleczki wykonane z antybakteryjnego silikonu medycznego. Umieszczone w pochwie mają za zadanie delikatnie masować mięsnie dna miednicy i przywracać im pełną sprawność. Mięśnie dna miednicy, nazywane także mięśniami kegla, pełnią bardzo istotną rolę dla zdrowia i dobrego samopoczucia każdej kobiety. Ich podstawowym zadaniem jest utrzymywanie kobiecych narządów płciowych i pęcherza we właściwej pozycji.

Wraz z wiekiem naturalna siła mięśni kegla ulega jednak osłabieniu. Prowadzić to może do takich negatywnych konsekwencji, jak nietrzymanie moczu, wypadanie narządów płciowych oraz zmniejszenie przyjemności odczuwanej podczas współżycia. Kobiety, które posiadają prawidłowo napięte, elastyczne oraz sprane mięśnie dna miednicy czerpią bowiem większą radość z kontaktów intymnych oraz łatwiej osiągają orgazm. Ginekolodzy zwracają także uwagę, że przyszłe mamy, które regularnie wykonywały ćwiczenia wzmacniające mięśnie kegla znacznie łatwiej przechodzą poród siłami natury i szybciej dochodzą do siebie po narodzinach dziecka.

Jak widać o mięśnie kegla powinna zadbać każda kobieta, która pragnie jak najdłużej cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem. W tym zadaniu niezwykle pomocne są kulki erotyczne, które stanowią najlepszy aktualnie dostępny sposób na wzmocnienie mięśni dna miednicy. Jak z nich prawidłowo korzystać, aby szybko zauważyć pozytywne rezultaty ćwiczeń?

Kulki erotyczne – kobiecy gadżet, który pozytywnie wpływa nie tylko na sferę intymną!

Trening mięśni kegla przy użyciu kulek erotycznych

Aplikacja kulek gejszy jest bardzo prosta i nieco przypomina zakładanie tamponu. Panie, które dopiero rozpoczynają treningi mięśni kegla mogą zaopatrzyć się w lubrykant, gdyż znacznie ułatwia on wprowadzenie kulek do pochwy. Przed przystąpieniem do aplikacji warto rozluźnić się oraz znaleźć najwygodniejszą pozycję, w której zakładanie kulek będzie dla nas najbardziej komfortowe.

Kulki erotyczne najlepiej działają, kiedy pozostajemy w ruchu. Warto więc zakładać je przed wyjściem na jogging, podczas zabawy z dziećmi, w czasie sprzątania i porządkowania mieszkania oraz na zakupy i spacery. Kiedy się poruszamy kulki gejszy delikatnie poruszają się bowiem w pochwie w przyjemny sposób masując i stopniowo wzmacniając mięśnie.

Na początku swojej przygody z treningami mięśni kegla kulki erotyczne należy zakładać na kilka minut dziennie. Organizm musi się bowiem stopniowo przyzwyczaić do tej zupełnie nowej formy aktywności. W miarę upływu czasu zaleca się natomiast, aby kulki gejszy nosić codziennie pamiętając, że maksymalny czas wykonywania ćwiczeń za ich pomocą wynosi 3 godziny dziennie.