Jakie zabiegi spa można wykonywać w domu?
Uroda

Jakie zabiegi spa można wykonywać w domu?

spa w domu

Domowe spa - czas tylko dla Ciebie

Szybkie tempo, w jakim żyjemy występujące niezmiennie w połączeniu z siedzącym trybem pracy sprawiają, że wielu z nas zmaga się z nieustannym zmęczeniem. Pośpiech przyczynia się też do tego, że nie mamy czasu już nie tylko dla naszych najbliższych, ale również dla siebie. I choć często naszym marzeniem jest gorąca kąpiel, zwykle musimy liczyć się z tym, że będzie nam musiał wystarczyć szybki prysznic. Gdy zatem zbliża się weekend, wiele osób dochodzi do wniosku, że jest to również znakomity czas na to, aby się zregenerować. Pomagają w tym ośrodki SPA, które z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością zdobywając nowych wielbicieli. Ich atutem jest to, że można w nich zrelaksować się, odpocząć, a przy tym zadbać zarówno o ciało, jak i o umysł. Co ważne, okazuje się, że wcale nie musimy nigdzie wyjeżdżać, jeśli bowiem mamy na to ochotę, jesteśmy w stanie przygotować SPA również w naszym własnym domu.

Masażer do użytku domowego

Na pierwszy plan wysuwa się masaż – tak całego ciała, jak i dłoni, stóp oraz twarzy. To jeden z tych zabiegów, które oferuje każdy salon SPA i które są polecane klientom na sam początek. Masaż nie tylko relaksuje, ale także zwiększa poziom tlenu i poprawia elastyczność skóry. Jest też nieoceniony wówczas, gdy zależy nam na tym, aby pozbyć się z naszego ciała toksyn, o których wiadomo, że stanowią dla niego zagrożenie. Jeśli nie możemy liczyć na wsparcie ze strony masażysty, wcale nie powinniśmy się tym przejmować, z pomocą przychodzi nam bowiem specjalne urządzenie znane jako masażer.

Jakie zabiegi spa można wykonywać w domu?

Przed masażerem stoi przynajmniej kilka zadań, na pierwszy plan wysuwa się jednak to, że powinien pozbawiać nas dolegliwości bólowych jednocześnie pozwalając się nam zrelaksować. Masażer jest zwykle wyposażony w różne programy, bez trudu można więc dostosować masaż do naszych specyficznych potrzeb. Dzięki takiemu urządzeniu możemy liczyć choćby na kurczenie i rozkurczanie się mięśni, co prowadzi do uśmierzenia bólu, ma on jednak także szereg innych właściwości. Najbardziej klasycznym rozwiązaniem wydaje się bez wątpienia masażer uniwersalny.

Zalety masażera

To niewielkie urządzenie ma wiele zalet, a jedna z najważniejszych wiąże się z tym, że dzięki odpowiednim nakładkom z powodzeniem można go zastosować na dowolna partię ciała. Innym interesującym urządzeniem jest masażer głowy. Ponieważ mamy w jego wypadku do czynienia z urządzeniem ręcznym, nie musimy obawiać się tego, że korzystanie z niego będzie wymagało zasilania. Jego wygląd przypomina nieco trzepaczkę, nie warto się tym jednak zrażać, ma bowiem działanie relaksujące, pozwala na walkę z bólem, a nawet sprawia, że nie musimy zmagać się z tak dużym stresem. Masażer karku przypomina z kolei zagłówek. Jego niewielka waga sprawia, że możemy zabrać go ze sobą w podróż. Bez problemu radzi sobie także z zakwasami, co jest jego dodatkowym atutem. Innym interesującym produktem jest masażer stóp, nie da się bowiem ukryć, że są one newralgiczną częścią ciała. Znajdujące się w nich punkty łączą się z najważniejszymi organami, masaż przyczynia się więc do tego, że wspieramy nie tylko je same, ale i cały organizm.