Jak wykorzystać lampy Bioptron?
Porady zdrowotne

Jak wykorzystać lampy Bioptron?

Tytułowe lampy to wyjątkowe urządzenia, które łączą w sobie cechy różnego rodzaju sprzętów leczniczych. Z tego też wynika ich szerokie zastosowanie. Warto nieco bliżej przyjrzeć się tym lampom leczniczym i wyjaśnić, do czego tak naprawdę służą.

Czym są lampy Bioptron?

Omawiane urządzenie to niezwykle wszechstronna lampa lecznicza, emitująca zarówno światło słoneczne, jak i niewidzialne ludzkim okiem, światło podczerwone. Ponadto, pewne cechy pozwalają klasyfikować to urządzenie jako laser. To wszystko sprawia, że lampy Bioptron są niezwykle uniwersalnymi urządzeniami o dziesiątkach zastosowań.

Jeżeli chodzi o sposób użycia lampy, nie jest on skomplikowany. Niemniej jednak konieczne jest zachowanie pewnych środków ostrożności. O ile bowiem dobrze używana lampa nie stanowi zagrożenia dla użytkownika, o tyle błędne jej użytkowanie może skutkować podrażnieniami, a nawet oparzeniami. Zaleca się, aby jednorazowo nie korzystać z urządzenia dłużej niż ok. 10 minut. Ważne jest również zachowanie dystansu, sięgającego kilku centymetrów, zależnie od miejsca naświetlania oraz celu terapii. Jak ustalić odpowiednią odległość? Najlepiej, aby określił ją specjalista, zawsze jednak należy pamiętać, aby użytkować lampę w sposób niewywołujący nawet niewielkiego dyskomfortu.

Jak wykorzystać lampy Bioptron?

Uśmierzenie bólu psychicznego

Lampy Biptron pozytywnie wpływają na różne części ciała. Warto jednak podkreślić również, jak istotny wpływ są w stanie wywierać na psychikę. Rzecz w tym, iż lampy te generują światło słoneczne, które jest niezbędne człowiekowi do zachowania równowagi psychicznej. Warto w tym miejscu zauważyć, że światło emitowane przez lampę pozbawione jest promieni UV, co czyni je całkowicie bezpiecznym dla zdrowia. Jednak dlaczego tak bardzo potrzebne są nam promienie słoneczne? Wzmagają one w naszych organizmach produkcję witaminy D, która wpływa na syntezę dopaminy – hormonu szczęścia, odpowiedzialnego za utrzymanie pozytywnego nastroju. Zimą, gdy dociera do nas niewiele promieni słonecznych, lampa Bioptron pomaga wielu ludziom próbującym uporać się z Sezonowym Zaburzeniem Afektywnym. Terapia przy użyciu tej lampy jest szczególnie popularna w krajach północnych, takich jak Szwecja czy Norwegia, gdyż w tych rejonach przez niemal sześć miesięcy w roku mieszkańcy zmagają się z niedostatkiem światła.

Oczywiście, warto jeszcze raz podkreślić, że to tylko jedno z wielu zastosowań lamp Bioptron. Wykorzystuje się je również m.in. w celu przyspieszenia gojenia ran, czy też zmniejszenia blizn. Ponadto, docierając do tkanek głębokich, omawiane lampy pomagają również w regeneracji mięśni, chrząstek i więzadeł, wymagających rehabilitacji po operacjach.

 

Tekst powstał dzięki firmie Astra – posiadające w ofercie takie urządzenia, jak - lampa Bioptron, lampa sollux czy też laser wysokoenergetyczny.