Lifting bez użycia skalpela - czyli o zabiegach laserowych
Porady zdrowotne

Lifting bez użycia skalpela - czyli o zabiegach laserowych

Urządzenia wykorzystujące laser są w tej chwili często używane i to w różnych branżach. Co ciekawe, znalazły również swoje zastosowanie w medycynie estetycznej, która dzięki nim bardzo się zmieniła. W tej chwili można liczyć na poprawę wyglądu w naprawdę rozmaity sposób - lecząc trądzik, blizny po nim, radząc sobie ze zmarszczkami, a nawet z pękniętymi naczynkami. Możliwy jest również lifting bez użycia skalpela - lifting laserowy. Kraków jest miejscem, gdzie przeprowadza się podobne zabiegi!

Czym dokładnie jest lifting?

Lifting pozwala na odmłodzenie twarzy. Jest to zabieg, który przez naciągnięcie skóry pozwala poprawić owal twarzy, co zdecydowanie odejmuje jej lat. Takie naciągnięcie pozwala poradzić sobie także z innymi oznakami starzenia, jak zmarszczki. Korekta może być minimalna lub spora - wszystko uzależnione jest od konkretnego przypadku. Najczęściej lifting przeprowadzany jest po 50 roku życia, chociaż w tej chwili zgłaszają się na niego coraz młodsze osoby. Warto pamiętać, że jest to zabieg chirurgiczny, a zatem wiąże się z ewentualnymi powikłaniami oraz z koniecznością rekonwalescencji po nim. Na szczęście w tej chwili można przyspieszyć całą procedurę i uczynić ją bezpieczniejszą, dzięki użyciu lasera. 

Lifting bez użycia skalpela - czyli o zabiegach laserowych

Lifting laserowy - jak to działa?

Lifting laserowy jest metodą bezoperacyjną - oznacza to, że w tej chwili jesteśmy w stanie poprawić wygląd twarzy bez użycia skalpela. Taki zabieg jest nazywany również dermabrazją laserową i występuje dość powszechnie w ofercie wielu gabinetów medycyny estetycznej. Zabieg pomaga poprawić owal twarzy, odmłodzić ją, pozbyć się zmarszczek, albo przynajmniej je spłycić, a także poprawić jędrność skóry i uczynić ją bardziej elastyczną. Oczywiście, zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską, która zawsze jest konieczna. Niestety, występują pewne przeciwwskazania do wykonywania podobnych procedur, dlatego też nie wszyscy mogą przejść resurfacing twarzy. Zabieg nie jest bolesny - odczuwa się jedynie niewielkie pieczenie. Utrzymuje się ono również w jakiś czas po jego zakończeniu, ale to wszystko jest normalne i jest to niewielki dyskomfort, biorąc pod uwagę konsekwencje zwykłego liftingu. Celem liftingu laserowego jest stymulacja skóry do odnowy i produkcji kolagenu - dlatego niejako odżywia się ona sama. 

Lifting laserowy w Krakowie

Kraków jest ogromnym miastem i jako takie posiada świetnie rozwiniętą branżę usług kosmetycznych - również jeśli chodzi o podobne zabiegi. Jest wiele gabinetów, które przeprowadzają zabieg laserowego liftingu. Trzeba tylko zorientować się w ofercie, żeby wybrać coś w odpowiedniej cenie, ale jednocześnie odpowiednio bezpieczne. Patrzmy na posiadany przez fachowców sprzęt, na to jakimi certyfikatami się posługują oraz na opinie pozostawione przez innych ludzi, którzy już korzystali z zamieszczonej oferty. Dzięki temu natrafimy na to, co najlepsze i będziemy zadowoleni z uzyskanych efektów. Oczywiście, warto szukać w przestrzeni internetowej - wystarczy wpisać hasło "lifting laserowy Kraków". 

Artykuł został opracowany przy współpracy z Gabinetem Dermedik oferującym lifting laserowy Kraków. Więcej na stronie www.dermedik.pl