Co zapewnia nam medycyna estetyczna?
Porady zdrowotne

Co zapewnia nam medycyna estetyczna?

Rozwój medycyny pozwala nam poznawać możliwości, jakie wcześniej były nieznane. Wyjątkiem pod tym względem nie jest medycyna estetyczna. Patrząc pod kątem popularności, trzeba wyraźnie podkreślić, że medycyna estetyczna staje się coraz bardziej pożądana (choć bezsprzecznie jest to w pewnym stopniu związane z osobami, które są w kręgu show-biznesu). Można powiedzieć, że w dzisiejszych czasach piękna twarz staje się takim niepisanym obowiązkiem.

Co ciekawe, zdaniem specjalistów, w Polsce nie oszczędzamy na urodzie, choć wcześniej było inaczej. Niewątpliwie zmieniła się też świadomość ludzi. Otóż teraz coraz mniej osób mówi o tym, że zabiegi upiększające są luksusowym kaprysem. Wygląd utożsamiany jest z inwestycją w siebie. Inwestycją, która może mieć przełożenie nie tylko na pozycję społeczną, ale i lepszą pracę.

Co należy rozumieć przez medycynę estetyczną?

Mimo tego, że medycyna estetyczna zdobywa popularność, zapewne w dalszym ciągu są osoby, dla których jest to nieodgadniony temat. Pewnym usprawiedliwieniem jest fakt, że obecnie mamy do czynienia z mnóstwem bardziej bądź mniej inwazyjnych zabiegów. Z pewnością dla przeciętnej osoby medycyna estetyczna kojarzy się z młodszym wyglądem (i co za tym idzie odmłodzoną twarzą), ale poza tym można powiedzieć, chociażby o zmianie kształtu nosa, czy powiększeniu piersi lub usunięciu tłuszczu. Można też dodać poprawienie wyglądu intymnych części ciała. Bardzo popularne są również zabiegi laserowe. 

Co zapewnia nam medycyna estetyczna?

Co do popularności poszczególnych zabiegów, nie ulega wątpliwości, że wiele kobiet decyduje się na plastykę biustu. Powody ich decyzji są jednak różne, bez wątpienia jednak jednym z nich są sławne panie (celebrytki). Powiększenie piersi ma oczywiście pomóc w tym, aby się upodobnić. Zostając jeszcze w sprawie powiększenia piersi — klientki, które podejmują decyzję, najczęściej są w przedziale wiekowym 30-35 lat. Jedne panie wybierają implanty okrągłe, inne decydują się na anatomiczne.

Poza tym warto podkreślić, że niektóre panie stawiają na hybrydowe powiększanie piersi. Jest to zabieg, który można określić jako gwarancję naturalnego kształtu biustu. Jeśli chodzi o szczegóły z nim związane, pod gruczołem piersiowym musi znaleźć się implant, ale nie jest to implant w rozmiarze, który interesuje klientkę. Zasada jest taka, że rozmiar musi być nieco mniejszy, niż życzy sobie klientka.
W dalszej kolejności mamy wykorzystanie tłuszczu autologicznego. Tłuszcz ten jest potrzebny do tego, aby całkowicie ukształtować piersi. Hybrydowe powiększanie piersi dedykowane jest paniom chcącym pozbyć się obwisłych piersi. Dobrze jeszcze na koniec powiedzieć, że powiększanie biustu w opisany sposób to bezpieczniejsze rozwiązanie niż zdecydowanie się na wszczepienie samego implantu. Niemniej jednak nie można stwierdzić, że hybrydowe powiększanie piersi nie niesie za sobą ryzyka. Ryzyko jest, ale minimalne.

Korekcja uszu

Czas powiedzieć sobie jeszcze nieco o korekcji uszu. Wszystko zaczyna się od usunięcia nadmiaru chrząstki. W związku z tym dokonywane jest nacięcie za uchem, po czym dochodzi do usunięcia chrząstki lub jej podwinięcia. Dzięki temu małżowina jest przesuwana do ucha. Co ważne, korekcja jest trwała a blizna niewidoczna (blizna widnieje na tylnej powierzchni ucha). Czas trwania korekcji to przeważnie godzina i dobrze też mieć na uwadze, że proces odbywa się w trybie ambulatoryjnym.

Warto też pamiętać, że medycyna estetyczna (bez względu na zabieg) wpływa również na poprawę kondycji psychicznej.

Na jakie koszty się nastawić?

Koszty zabiegów zaczynają się od kilkuset, a kończą na nawet kilkunastu tysiącach złotych. Wszystko zależy od metody oraz partii i obszaru na ciele.