Jak korzystać z maski LED?
Porady zdrowotne

Jak korzystać z maski LED?

zastosowanie maski ledowej

Maska ledowa - dbaj o cerę cały rok

Dzięki postępowi technologicznemu zyskuje również kosmetologii, a jednym z jej najbardziej interesujących osiągnięć okazuje się być maska ledowa. Wiele wskazuje więc na to, że nie minie wcale wiele czasu, a z rynku zaczną znikać nie tylko klasyczne maseczki, ale i maski w płachcie, które również dziś cieszą się bardzo dużą popularnością. Zanim zrozumiemy, na czym polega to innowacyjne rozwiązanie, powinniśmy przypomnieć, że LED to dioda, dla której charakterystyczne jest to, że emituje światło o różnej długości fali. Wspomniane fale są w stanie docierać do wnętrza komórek, a ich obecność prowadzi do stymulacji zachodzących wewnątrz procesów.

Jak działa maska LED 

Maska ledowa znajduje dziś zastosowanie przede wszystkim wówczas, gdy zależy nam na toczeniu skutecznej walki z trądzikiem. Jej zadanie polega na zwalczanie problemu tam, gdzie znajduje się jego źródło, choć wykorzystujemy ją także po to, aby przeciwstawić się nowym zmianom trądzikowym. Maska taka jest jednak w stanie również złagodzić widoczne objawy starzenia się skóry, a także pielęgnować zniszczony naskórek. Co ważne, zabieg fototerapii nie skazuje nas na konieczność ponoszenia wysokich kosztów wizyt w składanych w gabinecie kosmetycznym.

Jak korzystać z maski LED?

Maska LED może zostać wykonana także w domowym zaciszu. W takim przypadku w pierwszej kolejności powinniśmy zdecydować się na oczyszczenie skóry, potem zaś powinniśmy nałożyć na twarz maskę z podłączonym aktywatorem. Potem pozostaje nam już tylko czekanie, a po upływie około dziesięciu minut maska gaśnie sama. Zabieg powinien być wykonywany raz dziennie, jeśli zaś liczymy na to, że terapia przyniesie trwałe efekty, należy stosować ją przez przynajmniej trzy miesiące. Wymienny skład starcza na miesiąc, a maski w swoim zestawie posiadają także zasilacz, przewód zasilający, specjalny moduł sterujący oraz elastyczną opaskę, która ułatwia przypinanie maski. Zestaw obejmuje także gwarancję i polską wersję językową instrukcji rozwiewającą ewentualne wątpliwości pojawiające się przy okazji stosowania tego rozwiązania.

Różne rodzaje światła

Od tego, na jaką maskę się zdecydujemy, uzależnione będzie też to, z jakiej liczby rodzajów światła będziemy mogli skorzystać. Warto zapoznać się choćby z tymi najpopularniejszymi. Światło czerwone zwraca na siebie uwagę przede wszystkim dlatego, że okazuje się niezawodne w momencie, w którym zależy nam na przyspieszeniu odnowy komórkowej. Skóra, która jest w ten sposób stymulowana, jest też w stanie wyprodukować więcej kolagenu, to zaś przyczynia się do tego, że staje się jędrniejsza i bardziej elastyczna. Światło to jest zalecane przede wszystkim w przypadku skóry po peelingach, a także dla tej, która zmaga się z trądzikiem różowatym. Światło zielone z kolei jest polecane przede wszystkim wówczas, gdy mamy do czynienia ze skórą wymagającą od nas silnego nawilżania. Ma łagodzące działanie dzięki czemu sprawdza się nawet w zabiegach tak poważnych, jak likwidacja blizn pooperacyjnych. Światło niebieskie jest odpowiedzialne za regulację pracy gruczołów. Pomaga również w leczeniu zmian trądzikowych. Potrafi też hamować rozwój bakterii, które odpowiadają za trądzik.