Co powinnaś wiedzieć, zanim powiększysz usta?
Uroda

Co powinnaś wiedzieć, zanim powiększysz usta?

Modelowanie ust to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Cieszy się popularnością zarówno wśród starszych, jak i młodszych osób. To ulubiony zabieg celebrytów  i gwiazd telewizyjnych. Niesamowity efekt i bezpieczeństwo gwarantuje kwas hialuronowy. 

O czym należy pamiętać przed i po zabiegu?

Zanim przystąpisz do zabiegu, bardzo istotna jest wizyta u lekarza, który omówi z Tobą ewentualne przeciwwskazania i uwagi. Zaleca się, aby przed zabiegiem powiększania ust odstawić preparaty zawierające w składzie aspirynę oraz leki przeciwzapalne. Na kilka dni przed modelowaniem ust należy unikać korzystania z sauny i kąpieli słonecznych. Warto również zrezygnować z wysiłku fizycznego. Specjaliści podkreślają, aby przed przystąpieniem do zabiegu odpowiednio się nawadniać. W ten sposób ułatwimy cząsteczkom kwasu hialuronowego związywanie się. Jeśli jesteś w stanie wypić 3 litry wody w trakcie doby przedzabiegowej, tym lepiej dla Ciebie! 

Co powinnaś wiedzieć, zanim powiększysz usta?

Powiększanie ust? - tylko u specjalisty?

Czy zdarzyło Ci się spotkać ogłoszenie, w którym oferowano zabieg powiększania ust za jedyne 300 zł? Niestety, często wiąże się to z tym, że zabieg ten wykonują osoby nieposiadające wymaganych kwalifikacji. Decydując się na powiększanie ust u kogoś, kto nie ma odpowiednich uprawnień i doświadczenia, a także nie spełnia norm sanitarnych, musisz liczyć się z tym, że Twoja uroda niekoniecznie zostanie poprawiona. Nieprofesjonalna osoba w razie ewentualnych komplikacji nie będzie wiedziała, jak właściwie zareagować.
Pewno zastanawiasz się o jakich komplikacjach mowa? W czasie podawania większej ilości  kwasu w obrębie ust może wystąpić martwica. Osoba, która nie jest lekarzem, może nie zauważyć objawów niedotlenienia wynikającego z zamknięcia naczynia.
Chcąc oszczędzić pieniądze, możesz rozczarować się rezultatem. Zabieg powiększania ust bezpieczny jest jedynie w przypadku, gdy wykonuje go doświadczony specjalista. 

Czy zabieg powiększania ust jest bolesny?

To, czy zabieg modelowania ust będzie bolesny, uzależnione jest od indywidualnych predyspozycji bólowych pacjenta. Przed zabiegiem, warto powiedzieć lekarzowi o swoich obawach. Dzięki temu, specjalista będzie mógł zaproponować optymalne rozwiązanie. Zawsze przed zabiegiem powiększania ust stosuje się preparat znieczulający w formie kremu, który w swoim składzie zawiera lidokainę. Zazwyczaj u 99% pacjentów taki środek znieczulający wystarcza.