Przygotowanie się do pierwszych zajęć tańca
Moda

Przygotowanie się do pierwszych zajęć tańca

Lekcje tańca są dedykowane dla każdego, wiek, płeć, status społeczny nie mają żadnego znaczenia – liczy się wyłącznie chęć wdrożenia aktywności w tej postaci. Każdy, kto dopiero zamierza rozpocząć przygodę z tańcem, z pewnością zastanawia się jakie przygotowania należy poczynić. Z pewnością nikt nie będzie wymagał drogiego stroju, czy obuwia – warto jednak zadbać o stosowny ubiór.

Przygotowanie się do pierwszych zajęć tańca

Jak przygotować się na lekcje tańca?

Wybierając się na jakąkolwiek lekcję tańca należy przede wszystkim zabrać ze sobą butelkę wody, w żadnym wypadku gazowanych i słodkich napojów. Nie zaspokoją one pragnienia, wręcz przeciwnie – mogą je wzmocnić i prowadzić do dolegliwości w postaci kolek, czy uczucia ciężkości w żołądku. Dlatego idealna jest woda mineralna, niegazowana – w zależności od czasu trwania lekcji dobiera się pojemność. Oglądając tancerki w Internecie można zwrócić uwagę na to, jak ubierają się na zajęcia, najważniejsza zawsze jest wygoda i zachowanie swobody ruchu. Najlepiej sprawdzą się legginsy lub dresy, do tego nie krepująca ruchów koszulka. Wybór konkretnych części garderoby na lekcje tańca zależy również od jego rodzaju. Oczywistym jest, że w przypadku hip-hopu przewiduje się luźny dresscode, natomiast w tańcu współczesnym warto założyć ubranie z długim rękawem i nogawkami. Wówczas zabezpiecza się kończyny przed ewentualnymi otarciami, które mogą powstać podczas figur wykonywanych na podłodze. Ten styl tańca charakteryzuje się ich dużą ilością. Ubrania bardziej dopasowane wybierają natomiast tancerki szkolące z zakresu tańców klasycznych – znacznie łatwiej można wtedy korygować postawę lub sprawdzić poprawność techniczną. Całość oczywiście musi być komfortowa – nie za duża i nie za mała.

Obuwie tancerek i tancerzy

Uwagę zwracają również obuwie tancerek i tancerzy, tutaj zasada jest podobna – wygoda przede wszystkim. Ponadto niezbędne jest stabilizacja stopy podczas nauki tańca, dotyczy to wszystkich gatunków. Poza tym podeszwy nie powinny się ślizgać, sznurowadła nie mogą się rozwiązywać, ponieważ może dojść do upadku. Dość dobrą przyczepność do parkietu zapewniają grube, bawełniane skarpety, dlatego na pierwsze zajęcia jak najbardziej można się w nie zaopatrzyć. W początkowej fazie nauki z pewnością nie powinno się inwestować większych środków w profesjonalne obuwie, takie jak baletki oraz bezpalcówki. Tak naprawdę przez pryzmat kilku godzin nie można stwierdzić, czy taka forma ruchu jest dla konkretnej osoby odpowiednia. Początkujące tancerki z pewnością lepiej będą się czuły nawet boso. Jeżeli pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości co do adekwatnego na zajęcia tańca, można zasięgnąć opinii i porady od osób je prowadzących. Mają oni nie tylko doświadczenie, ale po prostu wiedzą najlepiej co jest najbardziej wygodne. Odpowiednie przygotowanie do nauki tańca jest dużą częścią osiąganej satysfakcji i postępów, które stają się doskonale widoczne. O kwestię nauki nie trzeba się martwić, ponieważ instruktorzy są od tego, aby każda figura była dopracowana na przestrzeni kolejnych zajęć tanecznych.