Jak pozbyć się cellulitu w ciągu miesiąca?
Uroda

Jak pozbyć się cellulitu w ciągu miesiąca?

dieta w walce z cellulitem

Pewnie każda kobieta marzy o tym, by mieć jędrną, gładką oraz zdrową skorę. Jednak nie zawsze taką skorą będzie się można pochwalić. Stres, niezdrowy tryb życia, nadwaga. To wszystko sprawia, że na skórze pojawia się pomarańczowa skórka czyli cellulit. Czy to Wasz problem również? Uwaga, wcale tak nie musi być. Wystarczy miesiąc, by zapominać o pomarańczowej skórce i z dumą prezentować gładkie oraz jędrne ciało.

Poznajmy wroga

Na temat cellulitu krąży bardzo wiele mitów, a powinniśmy skupiać się na faktach, które są nie do podważenia. Pomarańczowa skórka to problem około 90% kobiet, zarówno takich, które mają pełen kształty, z nadwagą, otyłością jak i w przypadku szczupłych i wysportowanych Pań. Dlaczego tak się dzieje? Bardzo często może mieć to podłoże genetyczne. Najprościej ujmując można cellulit odziedziczyć jak kolor oczu czy włosów. Objawy cellulitu mogą z wiekiem się nasilać i ma to związek z tym, że dochodzi do zmian hormonalnych w ciele kobiety. Cellulit pojawia się w momencie, gdy tkanka tłuszczowa na skórze jest źle rozmieszona. Niezdrowy tryb życia i hormony to te czynniki, które najczęściej mogą o tym decydować. Oprócz tego palenie papierosów a także zastoje wody w organizmie. Walka z cellulitem nie będzie łatwa, ale gdy pozna się jego wszystkie przyczyny to sukces będzie pewny. Warto zacząć działać.

Po drugie, zdrowy styl życia

Jeśli zauważyłaś u siebie cellulit to warto sprawdzić jaki tryb życia się prowadzi. Usuwamy alkohol oraz papierosy. Jeśli ktoś stosuje dużo używek musi to zmienić. Dodatkowo należy z diety usunąć przetworzoną żywność, w której jest dużo konserwantów, barwników czy też emulgatorów a także inne niezdrowe dodatki jak glutaminian sodu czy syrop glukozowo – fruktozowy. Powinno się także zmniejszyć zużycie soli, która powoduje, że w organizmie gromadzi się woda i może doprowadzić do cellulitu wodnego. Zmniejszenie ilości soli to również korzystna sprawa, by walczyć z nadwagą i chorobami serca.

Dieta powinna być natomiast bogata w błonnik, który będzie można znaleźć miedzy innymi w produktach pełnoziarnistych, w brązowym ryżu, grubych kaszach owocach czy warzywach. W menu nie może brakować wody. Dzięki niej organizm zaczyna sprawniej usuwac tłuszcz z organizmu także taki, który odłożył się w postaci cellulitu. Nie można także zapominać o tym, że bardzo ważne są regularne ćwiczenia, dzięki którym szybciej będzie można osiągnąć założony przez siebie cel. Do walki można także włączyć specjalne suplementy diety.

Codzienność

Jak pozbyć się cellulitu w ciągu miesiąca?

Warto każdego dnia mieć chwilę na relaks i skoncentrowanie energii na walce z cellulitem. Wystarczy około godzina dziennie, by wroga w postaci cellulitu pokonać. Codziennie w czasie kąpieli masujemy skórę prysznicem zimnym i ciepłym przez 5 minut naprzemiennie. Warto także używać peelingu antycellulitowego do ciała i masować z jego pomocą skórę używając najlepiej szorstkiej gąbki.

Warto pamiętać, że masaż zawsze będzie pobudzał krążenie i pomoże pokonać pomarańczową skórkę, ale wyłącznie, gdy będzie on wykonywany w kierunku serca. Jeśli chodzi o peeling najlepiej wybierać naturalne propozycje, a wśród nich świetnie sprawdzać się będzie kawa, zielona herbata czy l-karnityna. Po tym jak skóra będzie wysuszona trzeba także wmasować w nią kolistymi ruchami balsam albo olejek antycellulitowy.

Niezależnie od tego jakie sposoby chcecie wykorzystywać musicie pamiętać, że zawsze najważniejsza będzie regularność, tylko wtedy uda się skutecznie walczyć z cellulitem więc rzeczywiście o tej regularności warto pamiętać.