Męskie sposoby na pozbywanie się włosów
Porady kosmetyczne

Męskie sposoby na pozbywanie się włosów

męski zarost

Cały czas trwa moda na bujne owłosienie twarzy, ale z roku na rok coraz mniej akceptowane jest posiadanie bujnej grzywy w niektórych innych miejscach ciała. Od nowoczesnych mężczyzn oczekuje się, że niektóre partie ich ciała będą wydepilowane. Regularna depilacja nie musi koniecznie oznaczać zabiegów z wykorzystaniem wosku, które panowie oglądają zazwyczaj na Youtube, by się pośmiać z czyjegoś bólu. Nie trzeba też się wybierać na zabiegi kosmetyczne. W zaciszu własnej łazienki można zdziałać naprawdę sporo.

Depilować można się w podejściu trwałym lub okresowym. Depilacja trwała w warunkach domowych nie jest raczej dostępna, ale depilacja okresowa pozwalająca na pozbycie się włosów na 2-14 dni to już opcja godna rozważenia. Można oczywiście ograniczyć się do samej dobrej maszynki, ale efekty nawet najlepszej z nich nie będą idealne, a na pewno nie długotrwałe.

Wosk

Stosowanie plastrów wosku do depilacji jest bolesne zawsze, ale ból jest poważny tylko wtedy, kiedy zabiegi przeprowadza się w sposób zupełnie niekompetentny. Warto jest rozważyć tę opcję, ponieważ prawidłowo wykonany zabieg woskowania może oznaczać ulgę na okres nawet kilku tygodni. Sam mechanizm działania zabiegu jest bardzo prosty. Należy odpowiednio rozgrzać włoska tak, by był lepki, po czym przyłożyć go do skóry, mocno wmasować, a potem energicznie pociągnąć. Wszystkie włoski wyjdą wraz z cebulkami, co zapobiegnie ich natychmiastowemu odrastaniu. Trzeba pamiętać, że plastry nie są zbyt wydajne. Duże opakowanie plastrów zwykle starcza na nogę kobiety. Ta sama noga mężczyzny nie dość, że jest większa, to ma więcej włosów. Trzeba dokładnie poczytać, z jaką ilością włosów poradzi sobie ilość plastrów z jednego opakowania.

Wbrew pozorom, bolesność plastrów nie jest duża, jeśli tylko odpowiednio się przygotuje do ich użycia poprzez skrócenie włosów do długości około 0,5cm.

Najczęściej zadawane pytania o depilację woskiem:

I. Jak długo utrzymują się efekty? – Do kilku tygodni.

II. Ile trwa depilacja woskiem? – Wszystko zależy tutaj od dwóch czynników: odporności na ból i wielkości obszaru, jaki się chce wydepilować. Zazwyczaj pachy można wydepilować w kilka minut, ale depilacja nóg najczęściej zabawa na co najmniej godzinę.

III. Czy zabieg jest bolesny? – Niestety tak.

Męskie sposoby na pozbywanie się włosów

Depilacja kremem

Coraz częściej stosowanym sposobem depilacji jest depilacja za pomocą kremu. Jej wielką zaletą jest to, że jest to depilacja bezbolesna. Krem nakłada się na miejsca depilowane, dokładnie rozprowadza, pozostawia na kilkanaście minut i po tym czasie zdejmuje powoli razem z włosami. Wadą tego rozwiązania jest jego stosunkowo niska skuteczność.

Najczęściej zadawane pytania o depilację kremem:

I. Jak długo utrzymują się efekty? – Około jednego tygodnia. Wiele zależy od tempa wzrostu włosów danej osoby.

II. Ile trwa depilacja kremem? – Maksymalnie kilkanaście minut.

III. Czy to boli? – W czasie nakładania kremu i jego zdejmowania czuć pieczenie. Istnieje ryzyko reakcji alergicznej.

Depilacja laserowa

Od niedawna można kupić depilatory laserowe na domowy użytek. Są to urządzenia podobne do profesjonalnych, ale dużo słabsze. Niszczą one mieszki włosowe stopniowo, przez co włosy wypadają kilka dni po zabiegu, jeśli jest on regularnie powtarzany.

I. Jak długo utrzymują się efekty? – Nawet do pół roku, jeśli zabieg jest regularnie powtarzany.

II. Ile trwa depilacja laserem? – Jedna nogę depiluje się od 10 do 20 minut w zależności od wprawy. Zabiegi trzeba jednak regularnie powtarzać.

III. Czy to boli? – Zabieg jest bezbolesny, ale silne ciepło czasami powoduje odczuwanie dyskomfortu.