Szampony fryzjerskie - czym sie wyróżniają?
Porady kosmetyczne

Szampony fryzjerskie - czym sie wyróżniają?

Szampony fryzjerskie na pewno różnią się od popularnych kosmetyków, które pojawiają się w popularnych drogeriach oraz dyskontach. Mają zróżnicowany skład, a także sprawiają, że włosy stają się znacznie łatwiejsze do układania.

Szampony fryzjerskie - czym sie wyróżniają?

Co posiadają w składzie szampony fryzjerskie?

Szampony fryzjerskie posiadają w swoim składzie znaczną ilość witamin i bardzo ważnych dla włosów ceramidów. Ceramidy budują strukturę włosa, dlatego ich uzupełnianie jest bardzo ważne. Dzięki nim włosy są lśniące i mniej uszkodzone. Po wielu zabiegach fryzjerskich, takich jak farbowanie, czy suszenie i modelowanie, mogą być one słabe i rozdwojone. Szampony fryzjerskie pozwalają na znacznie szybsze odbudowanie struktury włosów. Również w składzie szamponów będzie znajdowała się keratyna. Ona również buduje włosy, podobnie jak znajduje się w składzie naszych paznokci. Keratyna sprawia, że włosy są bardziej lśniące, a łuski włosów zamykają się, dzięki czemu łatwiej można je modelować. Mniej rozdwajają się oraz są znacznie mocniejsze. Keratyna jest potrzebna np. do keratynowego prostowania włosów. Po tym zabiegu fryzjerzy polecają specjalne szampony fryzjerskie do stosowania w domu, które mają w swoim składzie m.in. keratynę mają przedłużyć efekt tego zabiegu. Osoby stosujące się do zaleceń oraz myjące włosy właśnie profesjonalnymi kosmetykami znacznie dłużej widzą efekt lśniących włosów.

Szampony fryzjerskie posiadają również dodatkowe ekstrakty, np. z owsa lub z pokrzywy, która działa przeciwbakteryjnie oraz jest odpowiednia dla przetłuszczających się włosów. Takie kosmetyki mają również lekką konsystencję i nie obciążają włosów. Dzięki temu włosy są znacznie łatwiejsze do układania.

Czego nie posiadają szampony fryzjerskie?

W składzie takich szamponów nie znajdziemy obciążających włosów SLS-ów ani parabenów. Sprawiają one, że włosy puszą się, a także są trudne do układania. Nie maja również puszystości ani nie unoszą się od nasady. W składzie profesjonalnych kosmetyków zminimalizowana jest również ilość konserwantów, czy dodatków zapachowych. Kosmetyki takie nie potrzebują również mieć wielu substancji speniających. Są raczej lekkie i znacznie łatwiejsze do spłukania, co znacznie ułatwia i przyspiesza pracę fryzjerów. Zmniejszona do minimum ilość takich substancji również ma wpływ na znacznie mniejsze puszenie się włosów, a także ich obciążenie. Na konserwanty i SLS powinny uważać zwłaszcza osoby po wielu farbowaniach włosów. Takie włosy są często obciążone i dość sztywne. Ważniejsze będzie ich nawilżenie, dlatego warto postawić na sprawdzone olejki, w tym olejek arganowy, czy też konopny, który jest bardzo lekki i nie obciąża włosów. Również przydatne są składniki naturalne, w tym wyciągi z nagietka.

Szampony fryzjerskie można znaleźć m.in. w sklepach z profesjonalnymi kosmetykami, a także samych salonach fryzjerskich, które posiadają kosmetyki dla konkretnego typu włosów, w tym włosów przesuszonych, przetłuszczających się, czy mocno porowatych.

Sprawdź więcej na stronie partnera: wyczesani.com