Kontrowersyjny artykuł dwóch adwokatów
Porady zdrowotne

Kontrowersyjny artykuł dwóch adwokatów

W Internecie, każdy posiada możliwość swobodnego wypowiadania się. Niestety niekiedy to prawo jest stanowczo nadużywane, tak jak odbyło się to podczas zamieszczania kontrowersyjnych wpisów na jednym z blogów prowadzonych przez szczecińskich adwokatów. Ze względu na dobre imię, oraz psychiczne zdrowie kobiet, do wpisów ustosunkowała się Okręgowa Rada Adwokacka.

Na temat wpisu Glogerów, wypowiedział się między innymi dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Szczecinie, jednocześnie zaznaczając, że sprawa znajdzie swój finał, gdyż rzecznik dyscyplinarny wszczął już postępowanie i nie zostawi suchej nitki nad cała sprawą. Cała sprawa zaczęła się od kilkunastu wpisów na blogu, prowadzonym przez szczecińskich adwokatów. Zamieścili oni tam kilka artykułów, których już same nagłówki, oraz tytuły, były bardzo kontrowersyjne. Dotyczyły one kilku aspektów życia. Między innymi zahaczały o zdrowie kobiet, relacje kobiet ze swoimi mężami, czy też biznesowych możliwości kobiet.

Kontrowersyjny artykuł dwóch adwokatów

Tezy dotyczące zdrowia

Tezy zawarte w artykułach można sprowadzić do tego, że mężczyźni są inteligentniejsi od kobiet i lepiej nadają się do wykonywania większości zawodów, w tym do pracy w branży prawniczej. Kobiety zaś powinny zająć się zajmowaniem się domem, oraz wychowywaniem dzieci. Takie teorie zostały stanowczo skrytykowane przez Okręgową Radę Adwokacką, która stanowczo odcięła się od opinii szczecińskich adwokatów.

Pełnomocniczka Kongresu Kobiet skrytykowała artykuły twierdząc, że nie ma w nich odpowiednio przeprowadzonej dedukcji, a ich wartość merytoryczna stoi na bardzo niskim poziomie. Jednocześnie zaznacza, że osoby, które nawołują o pojednanie, nie powinny szerzyć takich poglądów, które prowokują niepotrzebne spięcia, wpływają negatywnie na psychiczne zdrowie kobiet, oraz na ich dobre imię.

Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że wobec szczecińskich adwokatów zostaną wyciągnięte poważne konsekwencje prawne. Nie grozi im jednak utrata prawa do wykonywania zawodu, ale najprawdopodobniej reprymenda.